Smoleńsk. Skutki bierności

Euro trwa w najlepsze. Kibice pasjonują się meczami. Politycy starają się im w tym nie przeszkadzać swoimi kłótniami. Jako kibic i polityk jestem zadowolony z tego stanu rzeczy. W tych okolicznościach ukazał się sondaż CBOS na temat katastrofy w Smoleńsku.

Okazuje się, że co czwarty Polak uważa, że prezydent Lech Kaczyński MÓGŁ zginąć w zamachu. Wśród wyborców PiS-u takiego zdania jest aż 60 proc. W sumie to nie zaskakuje. Długotrwała działalność posła Macierewicza i pełen niedomówień język prezesa Kaczyńskiego robią swoje. Niepokoi, że wersji zamachu nie wyklucza 38 proc. obywateli do 24 roku życia!Jest to niestety efekt zaniedbań ze strony rządu. Pan Binienda jeździ po kraju niczym celebry ta i w każdym mieście przemawia do tłumów. Wersja komisji Millera nie jest popularyzowana . Raport się ukazał i opadł na nim kurz.

Tymczasem ludzie mają wątpliwości i słuchają tych, którzy w ogóle chcą do nich mówić. Drugiej strony nie słuchają, bo ona milczy. Podobnie propozycja prof. Kleibera została przemilczana. A Macierewicz uparcie zamilknąć nie chce…
Trwa ładowanie komentarzy...