O autorze
Blogerem jestem od połowy 2007 roku. Piszę o tym co ważne dla Warszawy, Polski i Europy. Ale przede wszystkim piszę o tym co ważne dla ludzi.Podoba mi się Europa. Podzielam przekonanie łączące wielu Polaków, chciałbym aby w Polsce było tak jak na Zachodzie. Aby jakość życia Polaków była zbliżona do jakości życia innych Europejczyków. Chciałbym aby europejskie normy dotyczyły również usług publicznych: dostępu do wysokiej jakości edukacji, ochrony zdrowia, opieki nad osobami starszymi. Aby każdy obywatel wiedział co dostaje od Unii i miał świadomość, że nie jest obywatelem drugiej kategorii. W Parlamencie Europejskim pracuję w komisjach rolnictwa i rozwoju regionalnego. Wybór tej pierwszej związany był z moim wykształceniem i doświadczeniem publicznym. W Polsce pełniłem funkcję Ministra Rolnictwa. Moim zadaniem było przygotowanie systemu wypłat dopłat bezpośrednich dla rolników. System zadziałał. Dzięki temu zmniejsza się przepaść między poziomem życia rolników w Polsce i w Europie Zachodniej. Wybór drugiej komisji był w tym kontekście jeszcze bardziej naturalny. Rozwój regionalny to pomoc regionom słabszym, dbanie o terytorialną spójność Europy. Komisję rozwoju regionalnego wybrałem, ponieważ nie chciałbym aby mówiono o Europie A i Europie B. Moje marzenie jest jednocześnie marzeniem milionów Europejczyków. Aby zostało ono zrealizowane musimy najpierw się poznać, podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. A potem połączyć nasze siły. Dlatego serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji na moim blogu.

Smoleńsk. Skutki bierności

Euro trwa w najlepsze. Kibice pasjonują się meczami. Politycy starają się im w tym nie przeszkadzać swoimi kłótniami. Jako kibic i polityk jestem zadowolony z tego stanu rzeczy. W tych okolicznościach ukazał się sondaż CBOS na temat katastrofy w Smoleńsku.

Okazuje się, że co czwarty Polak uważa, że prezydent Lech Kaczyński MÓGŁ zginąć w zamachu. Wśród wyborców PiS-u takiego zdania jest aż 60 proc. W sumie to nie zaskakuje. Długotrwała działalność posła Macierewicza i pełen niedomówień język prezesa Kaczyńskiego robią swoje. Niepokoi, że wersji zamachu nie wyklucza 38 proc. obywateli do 24 roku życia!

Jest to niestety efekt zaniedbań ze strony rządu. Pan Binienda jeździ po kraju niczym celebry ta i w każdym mieście przemawia do tłumów. Wersja komisji Millera nie jest popularyzowana . Raport się ukazał i opadł na nim kurz.

Tymczasem ludzie mają wątpliwości i słuchają tych, którzy w ogóle chcą do nich mówić. Drugiej strony nie słuchają, bo ona milczy. Podobnie propozycja prof. Kleibera została przemilczana. A Macierewicz uparcie zamilknąć nie chce…
Trwa ładowanie komentarzy...