O autorze
Blogerem jestem od połowy 2007 roku. Piszę o tym co ważne dla Warszawy, Polski i Europy. Ale przede wszystkim piszę o tym co ważne dla ludzi.Podoba mi się Europa. Podzielam przekonanie łączące wielu Polaków, chciałbym aby w Polsce było tak jak na Zachodzie. Aby jakość życia Polaków była zbliżona do jakości życia innych Europejczyków. Chciałbym aby europejskie normy dotyczyły również usług publicznych: dostępu do wysokiej jakości edukacji, ochrony zdrowia, opieki nad osobami starszymi. Aby każdy obywatel wiedział co dostaje od Unii i miał świadomość, że nie jest obywatelem drugiej kategorii. W Parlamencie Europejskim pracuję w komisjach rolnictwa i rozwoju regionalnego. Wybór tej pierwszej związany był z moim wykształceniem i doświadczeniem publicznym. W Polsce pełniłem funkcję Ministra Rolnictwa. Moim zadaniem było przygotowanie systemu wypłat dopłat bezpośrednich dla rolników. System zadziałał. Dzięki temu zmniejsza się przepaść między poziomem życia rolników w Polsce i w Europie Zachodniej. Wybór drugiej komisji był w tym kontekście jeszcze bardziej naturalny. Rozwój regionalny to pomoc regionom słabszym, dbanie o terytorialną spójność Europy. Komisję rozwoju regionalnego wybrałem, ponieważ nie chciałbym aby mówiono o Europie A i Europie B. Moje marzenie jest jednocześnie marzeniem milionów Europejczyków. Aby zostało ono zrealizowane musimy najpierw się poznać, podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. A potem połączyć nasze siły. Dlatego serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji na moim blogu.

In vitro – test skuteczności

Sejmowa komisja ustawodawcza dała wczoraj popis. Chociaż nikt jej oto nie prosił, zbadała zgodność z konstytucją projektów ustaw dotyczących in vitro. Zdaniem komisji ustawa autorstwa posłów SLD jest niezgodna z Konstytucją. Jest to o tyle dziwne, że tego samego dnia, ci sami posłowie, stwierdzili zgodność z Konstytucją ustawy Ruchu Palikota. Tyle, że ustawa autorstwa posłów Ruchu Palikota zezwala na niszczenie zarodków za zgodą rodziców. Ustawa posłów SLD takiego procederu zabrania…

Mam jednak nadzieję, że marszałek Ewa Kopacz nie będzie przywiązywała wagi do stanowiska komisji ustawodawczej. Ta skompromitowała się wczoraj w sposób ostateczny. Trzeba mieć nadzieję, że to koniec sejmowej niszczarki.

Mniej nadziei mogą mieć rodzice czekający na ustawę regulującą kwestię in vitro i wprowadzającej refundację tej procedury. Widać, że posłowie Platformy nie mogą dogadać się sami ze sobą. Mam poważne obawy, że całe to przedstawienie potrwa do końca wakacji a potem sprawa ucichnie. I tak do kolejnych wakacji. Platforma w sumie prostego problemu in vitro nie potrafi uregulować od pięciu lat… Kiepska skuteczność

Krzysztof Matyjaszczyk (SLD) prezydentem Częstochowy jest od półtorej roku. Niebawem ruszy program częściowej refundacji in vitro z miejskich pieniędzy.

Zazwyczaj zmiana społeczna jest niemożliwa bez zmiany politycznej…
Trwa ładowanie komentarzy...